Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy nowym członkiem Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE

Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy nowym członkiem Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE

Współpraca Krajowej Izby Klastrów Energii z kancelarią BBS ma już swoją dłuższą historię. Kancelaria wspiera Izbę, jak również jej członków, w wielu problemach z zakresu energetyki oraz w kwestiach regulacyjnych. W październiku br. współpraca ta osiągnęła wyższy, oficjalny poziom, ponieważ spółka Brysiewicz, Bokina, Sakławski weszła w poczet członków Izby.

Członkostwo kancelarii jest naturalną konsekwencją naszej dotychczasowej współpracy. Doceniamy wsparcie prawników dla idei energetyki rozproszonej. Jesteśmy pełni uznania dla dynamicznego rozwoju tej wciąż młodej firmy. Akurat w tym aspekcie widzimy wiele podobieństw z tym, co dzieje się aktualnie w naszej organizacji – stwierdził Tomasz Drzał, dyrektor zarządzający KIKE.

Praktyka energetyczna, którą mam przyjemność kierować, jest jedną z kluczowych specjalizacji naszej kancelarii. Na co dzień spotykamy się więc z projektami różnego kalibru, zarówno w zakresie energetyki konwencjonalnej jak i odnawialnej. Szczególnie mocno wspieramy rozwój energetyki rozproszonej, widząc w niej szansę na prawdziwe uniezależnienie od paliw kopalnych, w tym od wszystkich negatywnych konsekwencji związanych z ich dostępnością, o których w ostatnich miesiącach przekonują się mieszkańcy całej Europy. Społeczności energetyczne, klastry energii, spółdzielnie energetyczne, prosumenci, w tym zbiorowi i wirtualni, będą przyszłością bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i konsekwentnie staramy się pomóc tę przyszłość kształtować. Członkostwo BBS jest także swoistym przypieczętowaniem naszej współpracy z KIKE, więc cieszymy się, że już oficjalnie zasililiśmy szeregi organizacji, której cele są nam tak bliskie. Współpraca z Izbą z pewnością stanie się znaczącym impulsem do dalszego rozwoju naszego departamentu energetyki. Z kolei członkowie Izby będą mogli liczyć na nas we wszelkich kwestiach prawnych – deklaruje Jan Sakławski , wspólnik BBS

Kancelarię BBS tworzą eksperci z różnych dziedzin prawa z wieloletnim doświadczeniem. Jej prawnicy dostarczają klientom kompleksowe rozwiązania i wspierają ich w realizacji założonych celów.

Każdy ze wspólników BBS wnosi do zespołu inne kompetencje. Krzysztof Brysiewicz jest uznanym doradcą w zakresie pomocy publicznej i środków unijnych. Wojciech Bokina jest doświadczonym ekspertem w zakresie restrukturyzacji i prawa upadłościowego. Jan Sakławski od lat zajmuje się branżą energetyczną oraz budowlaną. Dr Magdalena Porzeżyńska jest radcą prawnym zajmującym się prawem ochrony środowiska i prawem energetycznym, zwłaszcza w zakresie OZE, łączącym tę wiedzę z praktyką prawa pomocy publicznej, z kolei adwokat Bartłomiej Pietruszka odpowiada w Kancelarii za obszar prawa karnego, w szczególności tzw. white-collar crime. Maciej Wasilewski jest liderem praktyki transakcyjnej, a Monika Bobrowicz, jedna ze współzałożycielek BBS, od początku funkcjonowania firmy opiekuje się sprawami HR i administracji.