Konferencja Klastry energii wobec transformacji energetycznej w Polsce

Konferencja Klastry energii wobec transformacji energetycznej w Polsce

Już najbliższy wtorek, 20. czerwca we Wrocławiu, odbędzie się organizowana przez Lubiński Klaster Energii ekspercko-naukowa konferencja „Klastry energii wobec transformacji energetycznej w Polsce”. Jednym z patronatów tego wydarzenia będzie Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.

W ramach ekspercko-naukowej Konferencji organizowanej przez Lubiński Klaster Energii i pod merytorycznym patronatem Instytutu Zrównoważonego Gospodarowania Energią Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prelegenci postarają się wskazać na pojawiające się w otoczeniu regulacyjnym bariery rozwojowe, bariery w finansowaniu tego typu form aktywności gospodarczej czy bariery wynikając z nierozwiązanych zagadnień technicznych – które mamy nadzieję staną się inspiracją dla Ustawodawcy w zakresie zmian legislacyjnych, znajdujących się obecnie w konsultacjach społecznych w ramach nowelizacji ustawy o OZE. Eksperci postarają się też wskazać katalog dobrych praktyk organizacyjnych, technicznych i regulacyjnych – postulowanych, a także już wypracowanych w ramach lokalnych inicjatyw klastrowych w obszarze wytwarzania paliw, energii i ciepła.

Konferencja jest bezpłatna i odbywać się będzie w formule paneli eksperckich poprzedzonych wystąpieniami kierunkowymi wybitnych przedstawicieli polskiej nauki jak Pan prof. Jan Popczyk i Pan prof. Andrzej Graczyk. We Wrocławiu nie zabraknie też przedstawicieli Izby. KIKE będą reprezentowali członek rady programowej dr Andrzej Węgrzyn oraz dyrektor zarządzający Tomasz Drzał.

Szczegółowy program konferencji: