Przedstawiciele KIKE na Targach ENEX

Przedstawiciele KIKE na Targach ENEX

Przedstawicieli Krajowej Izby Klastrów Energii nie mogło zabraknąć podczas odbywających się w Kielcach Targów ENEX Nowa Energia, Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Targów Odnawialnych Źródeł Energii.

Wszyscy uczestnicy targów mieli okazję, aby spotkać się z ekipą Innovation AG, czyli konstruktorami pierwszego w Polsce auta elektrycznego z napędem 4×4. Tym samym była to szansa na testy Sokoła. Taka okazja to rzadkość na targach, więc nic dziwnego, że przed stoiskiem Innovation AG ustawiały się kolejki chętnych. Pojazd dostępny był w strefie Forum Elektromobilności

Innovation AG świadomie podąża ścieżką wytyczoną przez pionierów światowej motoryzacji konwertując używane pojazdy terenowe.

Dlaczego inżynierowie Innovation AG uważają, że to ma sens?

Po pierwsze – auta terenowe mają dłuższe życie – są zbudowane solidnie, z wytrzymalszych materiałów i służą lata

Po drugie – często wyposażenie zamontowane na podwoziu auta terenowego potrafi kosztować więcej niż sam samochód – wymiana auta wiąże się często z kosztownym demontażem lub wręcz z kolejnym zakupem podobnego wyposażenia

Po trzecie – po co budować od podstaw to co działa? Auta terenowe nie muszą być ładne – mają być praktyczne, przytarta tapicerka lub lekko wgniecione drzwi nie stanowią o jego potencjale – kupując nowe auto zaśmiecamy środowisko kolejnym niepotrzebnie usuniętym z dróg pojazdem, który mógłby dalej jeździć po drogach i bezdrożach

Po czwarte – każda firma dba o koszy eksploatacyjne – posiadając flotę samochodów elektrycznych obniżamy te koszty 6-krotnie!

Po piąte – recykling jest w modzie – skoro odzyskujemy butelki, aluminium i papier czas na odzysk aut , których jedyną wadą jest brudny napęd.

Na tegorocznych targach ENEX pojawili się przedstawiciele 115 firm z 8 krajów. Impreza była rekordowa pod względem ilości wystawców. Zgłosiło się również więcej zwiedzających niż w roku ubiegłym. Kieleckie targi to jedne z największych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Każdego roku przyciągają one tysiące zwiedzających zainteresowanych tematem energii. Od wielu lat stanowią miejsce spotkań branży, ułatwiają kontakt między przedsiębiorcami skupiającymi się wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski  sposób. Imprezy te przeznaczone są dla zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE.